Duminica Tuturor Sfinților la parohia Buzoieni

Duminică, 15 iunie 2014, parohia noastră a îmbrăcat din nou haină de sărbătoare, odată cu prăznuirea celui de-al doilea hram al său, Duminica Tuturor Sfinţilor. Am avut bucuria să-i avem alături de noi şi pe preacucernicii preoți: Ştefănescu Lucian Bogdan, de la parohia Lehliu Gară, Voicu Daniel, de la parohia Lehliu-Sat, Cherciu Marius, de la parohia Răzvani şi Dragomir Claudiu, de la parohia Lupşanu.

După înălţătoarele momente trăite în timpul Sfintei Liturghii, ne-am întâlnit cu toţii la liturghia de după Liturghie – agapa frăţească – la care au luat parte toţi cei prezenţi la slujbă.

Sărbătorirea Tuturor Sfinţilor a fost pentru noi un prilej de mare bucurie, simţită din plin atât la slujbă, atunci când L-am slavoslovit împreună pe Dumnezeu Cel minunat întru Toţi Sfinţii Săi, cât şi prin împreună-petrecerea noastră, la agapa creştină.

Rugăm pe Bunul Dumnezeu şi pe Toţi Sfinţii Săi, să ne ocrotească şi de acum înainte şi să binecuvinteze dorinţa noastră de a înălţa un nou locaş de închinare pentru enoriaşii parohiei noastre.

A consemnat, preacucernicul preot Alexa Vladimir, paroh al parohiei Buzoieni.
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...