Sfântul Nicolae – ocrotitorul copiilor
![](https://protoierialehliu.ro/files/images//2015/01/IMG_20141205_084929.jpg)
Vineri, 5 decembrie 2014, în ajunul sărbătorii Sfântului Ierarh Nicolae, ocrotitorul parohiei noastre, copiii de la Grădiniţa „Pufuleţ”- din satul nostru – împreună cu doamna educatoare Mădălina Barbu au venit cu bucurie la biserică, să se împărtăşească.
După ce s-au împărtăşit, părintele paroh le-a vorbit copiilor despre blândeţea şi bunătatea Sfântului, iar răbdarea le-a fost răsplătită cu dulciuri.
![](https://protoierialehliu.ro/files/images//2015/01/IMG_20141205_085621.jpg)