Programul social “O masă pe lună împreună” – mai 2017

Credincioșii din parohia Buzoieni au organizat începând cu luna februarie 2016 proiectul "O masă pe lună împreună" care dorește să reunească cât mai mulți enoriași, ajungând la cea de-a patra editie.

Acest proiect a debutat cu ziua de 26 februarie 2017, Duminica Izgonirii lui Adam din Rai sau a lăsatului sec de brânză, când după Sfânta Liturghie de la ora 10:00, a fost organizată o masă a frăției și a bucuriei în Căminul Cultural începând cu ora 12:00 la care au participat aproximativ 100 de persoane.Proiectul a continuat în aceeași formă și cu ocazia sărbătorii Bunei Vestiri, sâmbătă 25 martie. precum și luna următoare cu ocazia sărbatorii Sfântului Mucenic Gheorghe, duminică 23 aprilie, când 20 de enoriasi și-au sărbătorit ziua numelui.

Cea mai recentă actualizare a întâlnirilor din parohie a fost duminică 21 mai, cu ocazia sărbătorii Sfinților Împărați și întocmai cu apostolii Constantin și mama sa Elena.Scopul acestui proiect este apropierea enoriașilor de biserică, întărirea comuniunii și împărtășirea bucuriei de a fii împreună în aceste zile de sărbătoare pentru întreaga comunitate.
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...