Hram şi Spectacol la Buzoieni, în Duminica Tuturor Sfinţilor

Duminică, 11 iunie 2017, credincioşii parohiei noastre au sărbătorit cu mare bucurie cel de-al doilea hram al bisericii- Duminica Tuturor Sfinţilor. Sărbătoarea a început cu Sfânta Liturghie, după care a urmat agapa frăţească, în incinta Căminului Cultural, la care au participat peste 200 de credincioşi. Ziua a continuat cu cea de-a III-a ediţie a Spectacolului de muzică populară Cântec dulce românesc. La acest eveniment au participat mai mulţi cântăreţi de muzică populară: Ion Ioniţă, Elena Sima, Tina Militaru, Victoria Vlase, Ion Toader şi alţii care ne-au bucurat cu frumoasele cântece din floclorul românesc.

Atmosfera sărbătorii a fost înălţătoare pentru toţi cei ce au avut bucuria de a fi prezenţi la sărbătoarea satului: enoriaşi, invitaţi şi artişti.

Mulţumim lui Dumnezeu, Tuturor Sfinţilor, precum şi celor ce ne-au sprijinit la organizarea acestui frumos eveniment. Ne bucurăm pentru că am reuşit şi am format deja o tradiţie: ziua hramului de vară să fie o mare sărbătoare a satului.

(Părintele Alexa Vladimir-Cătălin, preot paroh al parohiei Buzoieni)
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...