Leon Magdan, "Profesorul de joacă" la Parohia Buzoieni

Copii din parohia Buzoieni s-au bucurat, cu ocazia Hramului de vară al parohiei, Duminica Tuturor Sfinților, de un spectacol de umbre și jocuri susținut de Leon Magdan, în seara zilei de joi, 8 iunie 2017. Spectacolul a avut loc în clădirea Căminului Cultural din apropierea bisericii, de la ora 18:00.

Evenimentul, a fost deschis de Grupul de copii "Românașul" al grădiniței din Lehliu Gară care au pregătit un program artistic de jocuri tradiționale românești, îmbrăcați în costume populare.

În continuare "profesorul de joacă", le-a oferit celor mici un spectacol de umbre interactiv, implicându-i și pe ei în diferite jocuri inteligente și creative. În încheiere solistele Andreea Câmpulungeanu și Lorena Iacob au pregătit un program artistic cu cântece pentru copii.

Evenimentul a fost filmat de către echipa Trinitas TV, rezultând un reportaj pentru emisiunea Secvențe Trinitas, ediția difuzată în data de 19 iunie 2017.

[
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...