Campionatul de fotbal "Cupa Tinereții" în Buzoieni

Parohia Buzoieni a găzduit, duminică 2 iulie 2017, campionatul de fotbal "Cupa Tinereții" la care au participat echipe de tineri din 8 parohii din Protopopiatul Lehliu.

Evenimentul a avut loc pe stadionul din satul Buzoieni între orele 17:00 și 21:00, și a adunat tineri din localitățile: Belciugatele, Buzoieni, Dor Mărunt, Lehliu Gară, Lehliu Sat, Nicolae Bălcescu, Ogoru şi Radu Vodă. În urma meciurilor au fost desemnați următorii premianți: Parohia Radu Vodă - locul I, Parohia Nicolae Bălcescu - locul II, Parohia Dor Mărunt - locul III.

Sperăm ca acest început promițător să-i motiveze şi mai mult pe copiii noștri.
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...