„Cupa Tinereții” bucurie pentru copiii din Protopopiatul Lehliu

Duminică 2 iulie 2017, pe terenul sintetic din Buzoieni a avut loc campionatul de fotbal „Cupa Tinereții” organizat de Protopopiatul Lehliu. La startul competiției s-au prezentat 8 echipe alcătuite din copiii parohiilor Buzoieni, Belciugatele, Dor Mărunt II, Lehliu Gară, Lehliu Sat, Ogoru, Nicolae Bălcescu şi Radu Vodă.

Copiii au fost pregatiți cu multă răbdare şi tact de către preoții parohi, concursul dovedindu-se o demonstrație de fair-play şi bun simț.

La sfârşitul competiției pentru locurile 1-3 s-au acordat medalii şi cupă după cum urmează: locul 3 – parohia Dor-Mărunt II, locul 2 – parohia Nicolae Bălcescu, locul 1 – Radu Vodă. Medalile şi cupa au fost înmânate de către părintele protopop Mihail Zotta care le-a transmis copiilor că astfel de evenimente sunt prljej de comunicare şi o apropiere față de slujitorii bisericii.

A consemnat preot secretar Andrei Cornel Vasilică.
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...