Prima Ședință solemnă a noului Consiliu Parohial

Membrii noului Consiliu Parohial, au participat duminică 21 ianuarie 2018, la o ședință solemnă, în cadrul căreia a fost depus jurământul de credință în vederea îndeplinirii îndatoririlor în următorii 4 ani.

Evenimentul a avut loc imediat după săvârșirea Sfintei Liturghii, ședința fiind prezidată de către părintele paroh Vladimir-Cătălin Alexa. Fiecare dintre membrii Consiliului Parohial a rostit pe rând jurământul de credință, în fața Sfintei Evanghelii și a Sfintei Cruci: „Jur înaintea lui Dumnezeu şi pe conştiinţa mea că voi îndeplini obligaţiile mele de consilier parohial cu cea mai deplină conştiinciozitate, respectând Statutul şi regulamentele bisericeşti din Patriarhia Română, valabile și în Episcopia Sloboziei și Călărașilor. Aşa să-mi ajute Dumnezeu!“.

După depunerea jurământului, a fost ales și desemnat Vasile Arsene în poziția de epitrop.
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...